top of page

Acerca de

Královny 1000x500.png

Královny

Lázeňský pokoj možná nevypadá jako vhodné místo pro komedii, ale opak je pravdou. Tři ženy, které se na něm sejdou, by se za normálních okolností nemohly nikdy setkat, nebýt havárie vodovodního potrubí, ke které dojde v jednom z lázeňských křídel. Každá z hrdinek má odlišný problém, přesto však mají cosi společného – všechny byly v nedávné době vystaveny zlomovým životním okamžikům a teď stojí před nelehkým úkolem – naučit se žít své nové životy.

Johana (40) je po autohavárii, podrobila se operaci nohy a došlo ke komplikacím. Lázně jsou její poslední možnost záchrany, jinak hrozí, že o nohu přijde. Zita (60) má zase problémy s nervy a v lázních je kvůli duševní očistě. Mladá slečna Eliška (25) přišla v nedávné době o zrak a učí se s tímto handicapem žít.

Tyto tři postavy jsou generačně i sociálně každá někde naprosto jinde, přesto spolu musí strávit relativně dlouhou dobu. A je to právě humor, který drží člověka nad vodou v těch nejtěžších chvílích a pomáhá mu zdolávat i ty nejhorší překážky.

Královny jsou komedií plnou upřímného humoru, ze kterého občas mrazí v zádech.

Hrají:

Hudečková.jpg

Martina

Hudečková

Boušková.jpg

Jana

Boušková

vilma-cibulkova.jpg

Vilma

Cibulková

Karolína Půčková.jpg

Karolína

Půčková

scénář: Michaela Doleželová a Roman Vencl

režie: Petr Svojtka

scéna a kostýmy: Agnieszka Pátá-Oldak

délka představení: 120 minut s přestávkou

Cena_InPixio.png

představení Královny
se stalo vítězem
XXI. ročníku
Festival divadla 2-3-4 herců
v Třebíči

cena 2.jpg
i-divadlo.png

RECENZE DIVÁKŮ

AteP

"Tuto hru jsem viděla v Divadle u Hasičů a jde o vtipnou komedii, kde to vypadá, že jednotlivé role jsou herečkám šité na míru a divák se skvěle baví. Doporučuji navštívit."

100%

Lukáš Šídlo

"Překrásné představení s laskavým humorem a fantastickými hereckými výkony. Vilma Cibulková rozesmává divadlo skvělým a chytrým humorem. Jana Boušková předkládá širokou paletu svého herectví a Karolína Půčková ač o dvě generace mladší se mezi těmito královnami českého divadla rozhodně neztrácí a ukazuje jak skvěle bylo vyřešeno obsazení této hry. Režisér Petr Svojtka vytvořil báječné dílo které si nesmíte nechat ujít."

100%

Barka

"Dobře napsaná hra a výborné obsazení, to je záruka kvality. Tady to sedlo na výbornou. Pokud chcete chytrou komedii, která ale vybízí k zamyšlení, jsou Královny ideální volbou."

90%

Regi

"Naprosto úžasné představení, které nejenom pobaví, ale třeba i trochu donutí k zamyšlení. Všechny tři dámy podaly skvělý herecký výkon. Určitě doporučuji představení navštívit."

100%

bottom of page