fbpx

je herečka a zpěvačka polské národnosti se státním občanstvím České republiky. Podle svých slov zpívá chanson a blues v deseti jazycích: česky, polsky, rusky, německy, italsky, francouzsky, anglicky, španělsky, hebrejsky a jidiš.[1] Vystupovala v předních českých hudebních divadlech. Vyučuje na Mezinárodní konzervatoři i na Státní konzervatoři v Praze.

V roce 1982 ukončila Gymnázium s polským jazykem vyučovacím, herectví ukončila v roce 1986 na fakultě herectví na DAMU (divadelní akademie múzických umění). Po absolutoriu nastoupila do angažmá na polské scéně Těšínského divadla, kde působila až do roku 1990. V letech 1990 – 1991 získala své první zkušenosti s muzikálovým divadlem v Teatr Rozrywki Chorzow – Katowice, v Polsku. Později se usadila v Praze. Do roku 1996 působila v pražském divadle Semafor. Stála u zrodu řady muzikálů a hudebních projektů. Je pedagogem na Mezinárodní konzervatoři Praha, kde vyučuje chanson a jevištní řeč. Se svým projektem Chanson mon amour – chansonovým recitálem navštívila mnohé scény nejen v Čechách ale i v Polsku, Německu, Španělsku, Rakousku a Indii. Od roku 2012 vyučuje na Mezinárodní konzervatoři Praha chanson a jevištní řeč Dlouhodobě spolupracovala s polským režisérem Józefem Zbigniewem Czerneckim.


V případě zájmu o bližší informace ohledně uspořádání vystoupení RENATY DRÖSSLER nás kontaktujte pomocí níže uvedeného formuláře. Máme pro Vás připraveno několik variant spolupráce.