fbpx

Muzikálový zpěvák a mistr světa ve hraní na pilu

Zpívá hned v několika muzikálech, koncertuje po celé republice a také hraje na pilu. To je zpěvák Petr Dopita. Málokdo ví, že tento umělec, který spolu s Danielem Hůlkou ztvárnil před lety Drákulu v úspěšném muzikálu Karla Svobody, je mistrem světa ve hře na pilu.

 Petr Dopita kromě zpěvu právě zde hraje i na pilu. „Na kanadskou pilu hraji od svých devíti let. Naučil mne to táta,“ vzpomíná Petr Dopita. S pilou vystupoval například v Rakousku, Polsku, Švýcarsku, Francii, ale i v USA. Hra na tento netradiční nástroj mu vynesla celou řadu mezinárodních ocenění. Je dokonce i mistrem světa.
S pilou se podílí i na hudebních projektech jiných umělců. Jeho umění na kanadskou pilu je slyšet například na CD japonského hudebníka Masamiho Takeuchiho nebo CD skupiny Monkey Bussines Save the robots…

Petr Dopita kromě účinkování v muzikálech jezdí se svým programem i po českých městečkách a vesnicích. Zpívá kromě jiného i písničky ze známých muzikálů, jako je právě například Dracula Karla Svobody. Melodie z některých muzikálů hraje právě i na pilu. Někdy vystupuje i společně se zpěvačkou Magdou Malou, se kterou v roce 1999 natočil CD s názvem Tak to chtěl Bůh. Kromě toho má Petr Dopita na svém kontě i dvě sólové desky, a to Vánoční sen a Hazard, na kterém jsou šansony, písně a balady.


V případě zájmu o bližší informace ohledně uspořádání vystoupení PETRA DOPITY nás kontaktujte pomocí níže uvedeného formuláře. Máme pro Vás připraveno několik variant spolupráce.