Proč Lubomír Lipský a Petr Novotný milují červené víno?

O prospěšnosti červeného vína na fyzické i psychické zdraví není třeba diskutovat. I to je jeden z důvodů, proč herec Lubomír Lipský a moderátor Petr Novotný milují právě červené.

„Červené víno je prostě život“, nechal se slyšet oblíbený herec a dodal: „Já ho piji především pro dosažení příjemné atmosféry, když si potřebuji duševně odpočinout nebo při posezení s přáteli a pro jeho výtečnou chuť.“ Moravské Svatovavřinecké, které si Lubomír Lipský vybral z řady červených vín, mu zachutnalo nejvíce.

Jako kmotři se křtu vín ujali světoznámá dramaturgyně Mira Haviarová a bavič Josef Alois Náhlovský, které svým elánem doplnil herec a zpěvák v jedné osobě Braňo Polák.

To Petr Novotný jako víno, jemuž propůjčil svou tvář, zvolil výrazně sušší italské Trentatre, od dovozce vín Dalibora Salivara. „To víno je složeno ze tří odrůd: Cabernet Sauvignon, Marlot a Montepulciano, které zrají půl roku každá zvlášť. Proto je jeho chuť tak originální a ojedinělá. A co je důležité, skvěle ho hodí ke steakům – a ty já mám moc rád!“Protože křest představuje radostnou událost, čekala na hosty zábava v podobě hudebního vystoupení protagonistů rodinného muzikálu Kapka medu pro Verunku. Poté, co Felix Slováček mladší, Lucie Černíková a Petr Kutheil dozpívali, zábava pokračovala ochutnávkami obou křtěných vín, ale také rautem, ve kterém se restaurace představila pštrosím salátem, kančím gulášem a dalšími specialitkami. Raut doplnilo kvasnicové pivo Maisel´s Weisse, originální islandská voda Aqua Angels a nechyběly ani čaje Ahmad tea, káva Mr. Braun nebo energie nápoj Shock. Každý si tak přišel na své.