fbpx

Svou uměleckou dráhu započala v roce 1972, kdy vystupovala v divadle Semafor. Od roku 1977 zpívala se skupinou Pro-rock, se kterou vydala své první album Motorest. V roce 1978 skončila ve Zlatém slavíku na druhém místě. V roce 1980 vydala album Exploduj! a stala se ojedinělou rockerkou na naší hudební scéně. V tomtéž roce natočila s plzeňskou skupinou Bumerang film Koncert. V tomto období byla významná zejména spolupráce s Otou Petřinou, který psal pro Petru Janů téměř všechny její písně.     Ve druhé polovině osmdesátých let vznikla komerčně velmi úspěšná alba Jedeme dál (s Petrem Jandou), Už nejsem volná a S láskou… Petra Janů v tomto období volně přešla z čistě rockové hudby do vod pop-music.


loading
Big Buck Bunny
00:00
--
/
--
youtube play
vimeo play

Petra Janů

 • UŽ NEJSEM VOLNÁ
  UŽ NEJSEM VOLNÁ
 • VZPOMÍNKY
  VZPOMÍNKY
 • ŘÍKEJ MI
  ŘÍKEJ MI
 • S LÁSKOU MÁ SVĚT NADĚJI
  S LÁSKOU MÁ SVĚT NADĚJI


V roce 1987 se poprvé stala „Zlatou slavicí“. V 90. letech se objevila v několika muzikálech a začátkem nového tisíciletí se opět vrací ke spolupráci s Petrem Jandou a Otou Petřinou, s nimiž natočila album Jedeme dál II. V roce 2009 vydává studiové album Kouzlo s popovými nahrávkami převážně zahraničního původu. U příležitosti životního jubilea pak v roce 2012 vyšla 3CD kompilace Má pouť – Zlatá kolekce, která obsahuje 60 nahrávek, přičemž přibližně 20 z nich do této doby buď nevyšlo vůbec nebo nebyly k dispozici na CD.
Petra Janů oslavila v roce 2012 své životní jubileum beznadějně vyprodaným tour po Čechách a Moravě, které zakončila 19.11 2012 megakoncertem v pražské Lucerně.
Mimořádně úspěšný rok 2013 vyplněný bezpočtem koncertů po celé republice vyvrcholil vánočním galakoncertem – opět ve vyprodané pražské Lucerně.
Na podzim roku 2014 odstartovala mimořádně úspěšná série beznadějně vyprodaných koncertů, kdy Petra Janů vystupovala na jednom pódiu společně s Věrou Špinarovou. Obrovský úspěch tohoto projektu si vynutil jeho opakování v listopadu a prosinci 2015. Celkově vystoupily obě zpěvačky během turné na 21 zcela vyprodaných koncertech ve velkých městech po celé ČR a na Slovensku.
Od roku 2015 vystupuje Petra Janů s novou doprovodnou skupinou Amsterdam.


 

V případě zájmu o bližší informace ohledně uspořádání vystoupení PETRY JANŮ nás kontaktujte pomocí níže uvedeného formuláře. Máme pro Vás připraveno několik variant spolupráce.