Prchavý svět divadelního života

 „Ředitelská lóže je téměř ve všech divadlech. Je to místo, kde ředitel sedává a disponuje jím. Herci se tam často dívají před představením, protože je zajímá, kdo tam sedí.

V tomto textu existuje v jistém metaforickém přenesení,“   vysvětluje Zindulka.
 

Hrají:

Eda – Alois Švehlík

Ruda – Stanislav Zindulka

Chlapské přátelství, rivalita i lásky dvou starých komediantů v černé komedii

Tragikomickýpříběh o přátelství dvou starých a zapomenutých herců, kteří spolu dožívají v domě seniorů. K srdci si příliš nepřirostli, jeden z nich je dokonce nesnesitelně samolibý, ale nakonec mají jen jeden druhého a své divadelní zážitky a touhy. Oba čekají na zázrak – že přijde nabídka být ještě alespoň jednou na jevišti a vychutnat si potlesk. Vzpomínají na své lásky, úspěchy i prohry, nenaplněné sny a na prchavý svět divadelního života.

 

Pevné přátelství dvou starých a zapomenutých herců

Příběh, kdy dva starci, velcí přátelé, kteří však mají jeden ke druhému značné výhrady a výrazně se liší povahovými vlastnostmi, vzpomínají na staré dobré časy, které prožili v divadle a světě kolem něj, mísí nostalgické vzpomínky se současností a těžkostmi důchodového věku, starého života a nefungujícího zdraví. Alois Švehlík v roli ironického, sarkastického a živelného Edy je usměrňován pozitivním a životně vyrovnaným Rudou, jemuž svůj herecký um propůjčil Stanislav Zindulka. Společně debatují a diskutují o starých časech, kdy byli ještě oba šťastni a spokojeni.

Divák má tak možnost ponořit se na 1 hodinu 30 minut hluboce do jejich prožitého života a v průběhu tak krátkého času je velmi dobře a blízce poznat. Svou zásluhu na tom mají zejména hlavní protagonisté, kteří dokážou vteřinu za vteřinou „bavit“ divácké publikum a vtahovat je více a více do děje. Ať už skvělými replikami slavných divadelních her, prostými rozhovory dvou sešlých starců, jejich vzájemných vzpomínáním i popichováním či svou vlastní hereckou šikovností a energičností. 

1 hodina 20 minut bez přestávky


 

V případě zájmu o bližší informace ohledně uspořádání divadelního představení ŘEDITELSKÁ LÓŽE nás kontaktujte pomocí níže uvedeného formuláře. Máme pro Vás připraveno několik variant spolupráce.   

.