ŠÍPKOVÁ RŮŽENKA

 
Děti dostanou krátkou lekci ze správné mluvy od Jana Přeučila, zatančí si na plese, děvčátka si zahrají na sudičky, všichni společně pomohou hodnému zahradníkovi, aby přemohl stoletý spánek i nebezpečné trní. Kouzelné loutky stvořila Šárka Váchová, autorka mnoha Večerníčků a známého pořadu Kostičky. Pohádka je plná písniček Jaromíra Klempíře.  
 
 

 

 

 

ČERT A KÁČA

 
Oblíbený tým Divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila – MARTINA DRIJVEROVÁ, ZDENĚK BARTÁK a JAROSLAV DOLEŽAL – vytvořil veselé i poučné kontaktní představení. Autorka scénáře i písničkových textů, oblíbená česká spisovatelka  Martina Drijverová zná dobře malé diváky. Proto napsala představení hravé, kde děti jen nesedí v hledišti, ale spolupracují s herci, zamýšlí se s nimi a dokonce i vstanou ze sedadel a stávají se součástí pohádky. ZdeněkBarták, autor hudby k většině našich představení, jinak geniální hitmaker, umí rozezpívat a rozhýbat celé hlediště. Nestane se, že by děti, byť na okamžik ztratily pozornost a začaly se vrtět.

 

 

 

PRAŽSKÉ POVĚSTI aneb POHÁDKY ZE STARÉ PRAHY

 
PRAŽSKÉ POVĚSTI aneb POHÁDKY ZE STARÉ PRAHY svou koncepcí navazují na Pověsti české a jsou vhodné pro děti od 5 do 12 let. EVA HRUŠKOVÁ a JAN PŘEUČIL hrají Horymíra, Křesomysla, chudého studenta a čerta, ale samozřejmě i oblíbeného Jiráska s Jiráskovou. Vědí si rady s Šemíkem i se vzpurnými horníky. Projdou se s dětmi po Praze, po Starém i Novém Městě Pražském, navštíví Faustův dům i židovskou čtvrť, Pražský hrad i Vyšehrad. Autorem scénáře i písničkových textů je opět JIŘÍ CHALUPA z České televize, hudbu složil ZDENĚK BARTÁK, výtvarníkem loutek i scény je JAROSLAV DOLEŽAL. V tomto úsměvném i poučném představení se pražští i mimopražští diváci dovědí více o našem hlavním městě a možná se nechají inspirovat k výletům a procházkám po naší krásné Praze. Představení podpořilo Hlavni město Praha. Obě představení jsou vhodná pro MŠ a celý první stupeň ZŠ. 
 
 

AHOJ, SVĚTE!

 
Ahoj, světe! je poctou básníku JIŘÍMU ŽÁČKOVI.Seznamuje nejmenší děti a malé čtenáře od pěti do deseti let s tímto českým básníkem. Název pořadu je odvozen od první básnické sbírky Jiřího Žáčka, která se jmenuje Ahoj, moře! Zároveň je to i průvodce celou naší zeměkoulí, naším světem. Probereme v písničkách dopravní prostředky a světadíly. V pořadu děti uslyší spoustu písniček, některé se naučí zpívat hned. Autor hudby JAROMÍR KLEMPÍŘ dětským posluchačům a jejich vkusu dobře rozumí. Malé diváky zaujmou hrdinové Žáčkova Slabikáře a Čítanky. Lucka a Kuba jsou loutky Šárky Váchové.Děti spolupracují v hledišti i na jevišti, cestují „kolem světa“, dozvídají se, kdo žije např. v Austrálii, kde žijeme my a jak se dostat až na konec světa.        
Choreografie Jiří Zbořil
 
 

ŘECKÉ BÁJE

 
Osvědčená dvojice Zdeněk Barták a Jiří Chalupazpracovali s humorem sobě vlastním krásné antické téma pro nejmenší diváky.

ŘECKÉ BÁJE na jevišti rozehrávají EVA HRUŠKOVÁ a JAN PŘEUČIL. Toto představení pro děti od 5 do 12 let je pestrá interaktivní koláž, která přináší jednoduché základní informace o starověkém Řecku a jeho bájích, to vše velice zábavnou formou, která zaujme i ty nejmenší diváky.Jan Přeučil a Eva Hrušková zde vystupují v rolích antických bohů, ztělesňují boha Dia a jeho ženu Héru. Idylický obrázek děti seznamuje s některými ze základních postav řecké mytologie. Děti na jevišti v první polovině představení vystupují jako Héfaistos, Apollón, Hermes, prostě jako bohové, kteří bydlí na věhlasné hoře Olympu a společně tvoří jednu velkou rodinu. Tuto povedenou rodinku doplní krásné loutky boha Árese a bohyně Artemis.V další části si protagonisté představení zahrají s dětmi na Paridův soud: dvě děvčata ztělesní Pallas Athénu a bohyni Afrodité. Herci poví něco o léčkách v dějinách i v životě, dojde totiž na Trojského koně.

Významný podíl tu mají i tentokrát mít rytmické písničky, které tvoří zajímavý kontrapunkt ke klasickému tématu, a podporují hlavní záměr: seznámit děti nejen se střípkem slavných bájí, ale také s obdobím, kterému se říká antika. Oba herci přiblíží malým divákům obrázky z řeckých bájí a snad je i přivedou k četbě a zájmu o tato témata.

Zábavnou formou se malým divákům pootevřou dvířka vedoucí ke světové pokladnici kultury a vědění. Nemusíte se bát obsadit hlediště ani předškoláky, rozumí a reagují bezvadně.

 

 

PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU

 
PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZDOU je adaptací klasické pohádkové předlohy, jak ji pro EVU HRUŠKOVOU napsala známá česká spisovatelka MARTINA DRIJVEROVÁ. Na jevišti ožívají loutky JAROSLAVA DOLEŽALA – Princezna Lada, Král, Kuchtík a samozřejmě nesmí chybět Princ. Loutky a herečka se stávají součástí podivuhodné hry, do které se zapojují tradičně i malí diváci. Představení má poetický charakter a aktivně pracuje s dětským publikem a jeho touhou zasahovat do děje. Děti pomáhají princezně v útěku ze zámku, tančí na plese, utěšují chůvu v jejím smutku. Součástí představení jsou tradičně krásné písničky ZDEŇKA BARTÁKA. Eva Hrušková pohádku vypráví a zároveň vystupuje v roli Chůvy. Touto líbeznou pohádkou navazuje Eva Hrušková na svoje inscenace z dílny Miroslava Vildmana z 80. let (Popelka, Šípková Růženka, Tři zlaté vlasy).
Princezna se Zlatou hvězdou je komorním představením pro děti od tří do deseti let. 
 
 

O POPELCE 

 
Dosud nejhranější představení má za sebou více než dva tisíce vystoupení. Autor a režisér MIROSLAV VILDMAN se nechal inspirovat klasickou pohádkou i svou vnučkou Aničkou, které toto představení dedikoval. Věděl, že děti mají rády pohádky, ale že si je také rády hrají. Proto v tomto představení malí diváci nejsou jen pasivní publikum, ale vybírají s Popelkou hrášek z popela, tančí na plese s princem a zkoušejí si princeznin střevíček. Krásné loutky z lipového dřeva vyřezal a duši jim vdechnul JAROSLAV DOLEŽAL. Představení s mnoha krásnými písničkami JOSEFA ZÁMEČNÍKA má příjemnou atmosféru, děti vidí, že zlo je potrestáno, a že na tom měly také svůj podíl.
 

Inscenace byla oceněna na přehlídce Divadla jednoho herce v Chebu, v soutěži nakladatelství Albatros získala první cenu.

 

 

POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM

 
POVĚSTI ČESKÉ aneb POHÁDKY POD ŘÍPEM pro hereckou dvojici HRUŠKOVÁ – PŘEUČIL zpracoval dramaturg České televize JIŘÍ CHALUPA. Tvůrčí tým divadla vytvořil poutavé a nezapomenutelné představení. Na jevišti se odvíjejí příběhy praotce Čecha, kněžny Libuše a silného Bivoje, ale i drama Ctirada a Šárky. Poutavé písničky ZDEŇKA BARTÁKA, které vtipně dokreslují situaci jednotlivých scének, si děti zpívají spolu s herci. Malí diváci se nejen pobaví vtipným řešením loutek JAROSLAVA DOLEŽALA, ale sami se také zúčastní děje na jevišti a zahrají si některou z historických postav, například Bivoje, Kazi nebo Tetu dále se děti seznámí i s kněžnou Libuší, Vlastou a Šárkou a dokonce i s urostlým Ctiradem. Toto představení je koncipováno tak, aby se při něm bavili i poučili i ti nejmenší diváci. Přestože název zní „Pověsti české“ , jsou to vlastně pohádky z naší minulosti. Dětem je zprostředkují veselé postavy Jiráska a Jiráskové v podání obou protagonistů.
 
 
 
 

Pokud máte zájem o některé představení LOUTKOVÉHO DIVADLA EVY HRUŠKOVÉ A JANA PŘEUČILA kontaktujte nás prostřednictvím tohoto formuláře. Rádi Vám sdělíme všechny podrobnosti.