Herci a zpěváci soutěžili o nejlepší guláš. Kdo vyhrál? 

Popelka na ledě: kulinářská soutěž
 
Herci a zpěváci účinkující v kouzelném muzikálu na ledě Popelka soutěžili ve vaření guláše. Předsedou poroty byl Jiří Babica.

Úkolem soutěžících bylo přinést do restaurace Mont Steak uvařený guláš a poté na místě zhotovit zeleninový salát z již připravených ingrediencí. 

Popelka na ledě: kulinářská soutěž

Jiří Babica tu byl v roli přísného porotce.

Porotci byli zástupci médií, předsedou poroty pak známý gastronomický odborník Jiří Babica. Po ochutnání osmi chuťově rozmanitých gulášů porota vybrala netradiční houbový guláš Hanky Křížkové. Nutno podotknout, že misky s guláši byly označeny pouze čísly, aby se předešlo spekulacím o nestrannosti poroty.
Když se pak celebrity pustily do přípravy salátu, nestačil se Jiří Babica divit: „Na první pohled totiž všichni působili jako kulinářští profíci, až jsem se bál, že najít ten nejlepší salát bude opravdu obtížné. Pak jsem si ale všiml, jakým způsobem připravuje salát právě Hanka Křížková. A když jsem později ochutnal, měl jsem v hodnocení jasno.“ 

Popelka na ledě: kulinářská soutěž

Gulášová soutěž všechny účastníky pobavila. Vítězka uprostřed. 

Na salátu Hanky Křížkové, která v muzikálu na ledě Popelka bude hrát zlou macechu, se jednohlasně shodli všichni členové poroty. A v čem že spočívá kouzlo receptů sympatické zpěvačky? 

Popelka na ledě: kulinářská soutěž

V kuchyni je zdatný i zpěvák Milan Drobný. 

„Samozřejmě vařím s láskou a chutí,“směje se Křížková a dodává: „U guláše jsem volila houby proto, že mě napadlo, že z masa bude vařit každý, a já se chtěla lišit. No a saláty mám ráda zelené, hodně lesklé, tedy s olejem. Další ingredience přidávám podle momentální chutě a fantazie, protože pestrost a tvůrčí atmosféra do kuchyně prostě patří.“ 

Popelka na ledě: kulinářská soutěž

Soutěžící se chlubí vlastnoručně připravenými saláty.

Další kulinářská odveta se tentokrát nekoná, tvůrcům muzikálu na ledě Popelka, stejně jako hercům a zpěvákům, totiž nastává období zkoušek. Říjnová premiéra v Praze, která odstartuje turné po republice, se totiž neúprosně blíží. 

Popelka na ledě: kulinářská soutěž

Humorem soutěž okořenil i Dalibor Gondík. V kuchyni se prý neztratí!